„Najpiękniejsze Anioły” z powiatu tomaszowskiego nagrodzone

Kartka z aniołkiemUczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych już po raz dwunasty wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Kartka z aniołkiem” organizowanym przez Dzielnicowy Ośrodek Kultury filię Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. 54 laureatów odebrało nagrody rzeczowe podczas finału, który odbył się 9 grudnia 2016r. w siedzibie ośrodka.

Jury w składzie: Blandyna Firuta, Iwona Jabłońska, Aneta Stanisławska i Anna Zieja dokładnie przeanalizowało 367 zgłoszonych prac. Zwracając uwagę na zgodność z regulaminem, tematykę konkursu, wykorzystanie technik, pomysłowość i samodzielność wykonania prac.

„Ze względu na dużą różnorodność oraz wysoki poziom nadesłanych prac jury długo debatowało nad wyborem zwycięzców” – podkreślała Iwona Jabłońska, członek jury, instruktor ds. artystycznych.

Podczas finału zaprezentowała się grupa teatralna ,,Misz-Masz” (zdobywcy ,,Srebrnej Maski” na tegorocznych  Tomaszowskich Teatraliach) z przedstawieniem pt. ,,Dwa królestwa”.

Nagrody zostały ufundowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim – Wydział Kultury i Promocji oraz Firmę Produkcyjno – Handlową ,,Meteora” p. Grażyny Błaszczyk.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom za nadesłane kartki. Można je oglądać na wystawie w DOK.  Zgodnie z ideą konkursu, zostaną one przekazane na sprzedaż podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście.