Za nami dwudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku na placu Kościuszki tętnił  klimatem gwiazdkowym tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje stoisko ze świątecznymi ozdobami wystawiło także Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Nie zabrakło przywieszek na choinkę, powstałych w pracowni ceramicznej w filii przy Browarnej. Zachwyt tomaszowian wzbudzały anioły namalowane na deskach przez sekcję plastyczną MOK-u, jak również przez TUTW stworzone pod okiem Bożeny Gajdy, która także zadbała o wystrój stanowiska wystawienniczego. Najmłodszym do gustu przypadły śnieżne bałwanki zrobione ze skarpet na zajęciach „Zrób to sam” przez Elżbietę Lenart, konferansjerkę tegorocznej odsłony jarmarku.

Mieszkańcy naszego miasta mogli również nabyć pokonkursowe prace „Kartka z Aniołkiem”, do kupna których  zachęcała Iwona Jabłońska z DOK-u. „Babeczki Madeja” rozprowadzały Ewelina Rudzka oraz Anna Zieja. To wszystko dla Julii Bąk, uczennicy Zespołu Szkół nr 4, która choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

W sobotę pracownikom MCK-u towarzyszyły hobbistki: Katarzyna Kłopotowska, twórca ceramicznych choinek, Małgorzata Kasińska, mistrzyni domowych, ręcznie zdobionych pierników, Sabina Grałek, członkini SAP-u, specjalizująca się w papieroplastyce. Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia jarmarku  był efektowny pokaz Teatru Ognia NAM-TARA z Chorzowa.

Drugi dzień świątecznego kiermaszu to występy wokalne i artystyczne. Zaprezentowali się uczestnicy zajęć wokalnych szlifujący swój talent pod kierunkiem Małgorzaty Karazim w O.K. „Tkacz”.  Przed zgromadzoną publicznością wystąpił również TM Brass, którego założycielem jest Kamil Wrona wraz z wokalistami: Adamem Wiączkiem i Julią Zaczyńską.

Również podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury wzbogacili blok artystyczny swoimi występami. Uczestnicy jarmarku usłyszeli solistów oraz chór pod kierunkiem Doroty Habiery – Czapińskiej. Bogaty świąteczny repertuar przygotowali również sympatycy śpiewu doskonalący swój warsztat pod okiem Katarzyny Rychlik. Młodym artystom kibicowała Beata Arkuszyńska, z-ca dyrektora MCK-u.

Wiele radości dostarczyło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Choinka” zorganizowanego przez filię MCK-u przy Niebrowskiej. Nagrody wręczała jego koordynatorka Katarzyna Wojtaszczyk. Pokonkursowe prace zasiliły charytatywną zbiórkę dla chorego dziecka. Także ręcznie robione ozdoby świąteczne wraz z biżuterią z filcu autorstwa seniorek z zajęć manualnych „Spryciarki” z O.K. „Tkacz” zasiliły kwestę, na którą MCK przekazał kwotę 488, 19 złotych.