Dzień Dziecka z Miejskim Centrum Kultury

Z okazji Dnia Dziecka, Miejskie Centrum Kultury przygotowało blok artystyczny dla najmłodszych podczas którego nastąpiło uroczyste  podsumowanie III Festiwalu Ekologicznego „Rejs na czystą wyspę”. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach: konkurs piosenki ekologicznej, konkurs plastyczny, konkurs fotograficzny oraz „Recykling Fashion” (podzielony na dwa niezależne moduły: strój eko oraz forma i kształt). W trakcie festynu zaprezentowano ciekawe propozycje strojów wykonanych z materiałów podlegających recyklingowi (gazety, butelki plastikowe, rolki po papierze toaletowym, torebki foliowe, kubeczki plastikowe). Dodatkową atrakcją była wystawa prac pokonkursowych zaprojektowanych w konkursie forma i kształt. Prace oceniało jury w składzie: Ewa Radziewicz – doradca, trener i kreator wizerunku, Beata Arkuszyńska – z-ca dyrektora MCK oraz Mirosław Bernacki – instruktor plastyki Ośrodka Kultury „Tkacz”. Niestety potężna ulewa przerwała zaplanowane działania (udało się wręczyć nagrody tylko w trzech kategoriach) i zniszczyła trud organizatorów.